Sīkdatņu izmantošanas politika AS “LATVIJAS MEDIJI” interneta resursos

Šajā dokumentā ir aprakstīta sīkdatņu AS „LATVIJAS MEDIJI”, turpmāk tekstā – LM, izmantošana www.latvijasmediji.lv, www.medibam.lv, lasi.lv un visos saistītajos apakš domēnos (piemēram latvijasmediji.lv, veikals.latvijasmediji.lv, abonesana.latvijasmediji.lv, sludinajumi.latvijasmediji.lv), norādīti sīkdatņu lietošanas mērķi, kā arī lietotāju tiesības mainīt un izvēlēties sīkdatņu lietošanu atbilstoši savām vajadzībām.

Sīkdatnes palīdz sniegt, uzlabot un aizsargāt LM pakalpojumus, nodrošinot Jūsu vajadzībām piemērotākus piedāvājumus, kā arī ērtāku un drošāku lietošanas pieredzi.

Kas ir sīkdatne (cookie)?

Apmeklējot tīmekļa vietni, uz Jūsu interneta pārlūku tiek nosūtītas sīkdatnes, kas mājaslapai sniedz informāciju par lietotāja darbībām. Sīkdatnes ir datu faili, kas tiek uzglabāti interneta lietotāja datorā vai citā ierīcē (piemēram, mobilajā tālrunī) un izmantoti, lai nosūtītu informāciju uz interneta lietotāja pārlūku un pēc tam atgrieztu informāciju no pārlūka sākotnējai mājaslapai (piemēram, sesijas ID, izvēlētā valoda un datums).

Vispārējie sīkdatņu lietošanas mērķi ir šādi:

  • Pakalpojumu nodrošināšana un uzturēšana – sīkdatnes, kas funkcionāli atbalsta pakalpojumu nodrošināšanu.
  • Interneta vietnes drošība un pakalpojumu integritāte – sīkdatnes, kas palīdz veidot pakalpojumus, radot labāko klienta pieredzi.
  • Lietošanas statistika un analīze – nodrošina informāciju par to, kā un cik bieži tiek izmantotas LM interneta vietnes, kādas ir lietotāju grupas un kādi meklēšanas rīki tiek izmantoti. Sīkdatņu statistika var tikt iegūta arī no sadarbības partneru interneta vietnēm.
  • Pakalpojumu piedāvāšana un klientu vajadzību analīze – sīkdatnes, kas nodrošina klienta vajadzībām atbilstošāko piedāvājumu izstrādi. LM interneta vietnēs var tikt izmantota trešo pušu sīkdatņu informācija.

Lietotājam var tikt parādīti atbilstošākie piedāvājumi arī sadarbības partneru interneta resursos.
Sīkdatnes nevar tikt izmantotas, lai piekļūtu Jūsu datoram vai lai noskaidrotu Jūsu personīgos datus. Nepilnvarotas trešās puses nevar piekļūt sīkdatnēs glabātajai informācija. Sīkdatnes nekādā gadījumā netiek izmantotas Jūsu pamatinformācijas iegūšanai (piemēram, vārds, uzvārds, tālruņa numurs, e-pasta adrese). LM var ievākt anonīmu interneta lietotāja rīcības informāciju (izmantotā pārlūka veidu, tīmekļa vietnes skatījumu skaitu, apmeklējumu skaitu, precīzu ceļu, kādu lietotājs ir izgājis tīmekļa vietnē, vietnē vai tīmekļa vietnē pavadīto laiku, utt.).

Mūsu vietne, tāpat kā lielākā daļa tīmekļa vietņu, ietver trešo pušu nodrošinātas funkcijas, un šīs trešās puses var nosūtīt savas sīkdatnes uz Jūsu interneta pārlūku.

Kā kontrolēt sīkdatnes?

Lielākā daļa tīmekļa pārlūku piedāvā jums iespēju pieņemt, dzēst vai bloķēt visas sīkdatnes, ļauj jums redzēt, kādas sīkdatnes ir Jūsu pārlūkā, un periodiski izdzēst sīkdatnes. Jūs varat izvēlēties neļaut sīkdatņu uzstādīšanu un izmantošanu, taču, lūdzu, ņemiet vērā, ka sīkdatņu atspējošana var ierobežot atsevišķu mūsu mājaslapas daļu vai web aplikācijas lietošanu.

LM vēlas vērst Jūsu uzmanību uz to, ka, atsakoties no sīkdatņu uzstādīšanas vai izmantošanas, Jūsu terminālajā ierīcē tiek uzstādīta atteikuma sīkdatne. Ja Jūs izdzēšat šo atteikuma sīkdatni, nebūs iespējams identificēt, ka Jūs esat atteicies no sīkdatņu izmantošanas. Tāpat, ja Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai, tiek uzstādīta piekrišanas sīkdatne. Piekrišanas vai atteikuma sīkdatnēm jāpaliek Jūsu terminālajā ierīcē. Jūs varat iestatīt savā tīmekļa pārlūkā, lai tas brīdina Jūs, kad tiek nosūtīta sīkdatne, ļaujot jums izlemt, pieņemt to vai ne.

Jūs varat atteikties no šīm sīkdatnēm (vai dzēst tās) jebkurā laikā.

Google Analytics izmantošana

LM tīmekļa vietnē tiek izmantotas “Google Inc” izveidotās programmas “Google Analytics” veidotās sīkdatnes. LM ir izvērtējis šī rīka izmantošanas nepieciešamību sīkdatņu ievākšanai, kā arī ir izvērtējis šī rīka lietošanas ietekmi uz datu aizsardzību.

“Google Analytics” sīkdatņu izmantošanas mērķis ir LM tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošana un satura pielāgošana lietotāju vajadzībām. Informācija par to kā “Google Analytics” ievāc un apstrādā datus tiek sniegta mājaslapā https://policies.google.com/privacy/partners?hl=en.

Kur var saņemt informāciju?

Par sīkdatņu izmantošanu LM interneta resursos un Jūsu personas datu drošu apstrādi atbild LM. Ja rodas jautājumi vai ieteikumi, aicinām rakstīt uz privatums@latvijasmediji.lv

Kontakti
Telefons: +371 67096600
E-pasts: info@latvijasmediji.lv
Adrese: AS "Latvijas Mediji", Toma iela 4, Rīga, LV-1003
Rekvizīti
Reģ. nr.: LV40103027253
Banka: Luminor Bank
Bankas kods: RIKOLV2X
Norēķinu konts: LV53RIKO0000082853738